סדנת העבודה

סדנת העבודה שלנו ממוקמת בבאר שבע ומיועדת למטרות תחביב בלבד, היא קטנה ומתמחה ביצירת רהיטים וחפצי עץ מקוריים. 

האתר אינו מסחרי (אין כאן דף יצירת קשר או חיוב מסוג כל שהוא..).
סוגי העץ שאנו עובדים אתם לרוב הם: אורן (מעט), מהגוני, אגוז אפריקאי, אלון, מייפל ודובדבן. אבל לפעמים נוספים עצים אחרים לפי הזמינות במחסני העצים. אנחנו מאוד אוהבים את מה שאנחנו עושים ומנסים להשתפר וללמוד כל הזמן.
האתר יתעדכן כפי הזמן העומד לרשותנו..
כדאי לקרוא ולעיין ברשומות האתר, אפשר וכדאי להגיב ב"תגובות" ויש לנו עניין בשיח הנובע מתגובות אילו לצורך למידה ושיפור עצמי. נשמח לקבל רעיונות לכתיבה נוספת.
הרבה מהעבודה המופיעה באתר נעשית במפסלת, מחרטה, כרסומי עץ, מסור שולחן, מסור סרט ועוד. אנחנו משתמשים במכשירים ידניים ובחשמליים כאחת לפי הצורך. כך למשל יהיו חיבורי סין וגרז שיעשו במפסלת ואחרים בעזרת כרסום עץ. חיבורים יפניים נעשים רק במפסלת.
גם סוגי הצביעה והלכה מבוצעים באותו אופן, בחלק מהמקרים נשתמש בלכה דו רכיבית פוליאוריטנית, במקרים אחרים תתאים לכה כל בסיס מים, ולפעמים, נשתמש בלכה טבעית המיצרת בדרום מזרח אסיה מכנימת הלכה ומיושמת על בסיס ספירט, עד קבל 30 שכבות דקות המעניקות ברק עמום לעץ (אופייני לעבודות רסטורציה ושיקום רהיטים ישנים).
הגולשים באתר יראו חלקים מסביבת העבודה הכלולות בתמונות, לא עשינו מאמץ להסתיר את הסדנה, בעינינו הסדנה היא רקע מצויין לרהיטים ושאר חפצי העץ שאנחנו יוצרים.
אנחנו גם מייצרים ובונים חלק מהמכשירים שלנו בעצמנו, כך למשל מחרטת ספירלות, שולחן כירסום XYZ , שולחן מסור עגלה וכו'. כאשר לא יודעים משהו אנחנו פונים לספרות מקצועית, לנגר מנוסה בנושא השאלה, לאינטרנט, או..ממציאים פתרון הולם בעצמנו.
מבקרים בסדנה המון אנשים פרטיים שבאים סתם לשתות קפה או תה, להתבונן בעבודה ולשאול שאלות, אנחנו מארחים את כולם בעונג ובסבלנות.
רוב הפונים אלינו מגיעים אחרי שחיפשו משהו מיוחד שקשה למצוא אותו, קשה לייצר אותו, לא ריווחי לבנותו או פשוט לא כל כך מוכר. הרבה שיטות עבודה  של ייצור חלקי עץ לאנאטומיה של רהיטים בסגנון המאה ה 18 - 19 לא מיושמות על ידי רוב חרשי העץ בישראל (רגלי קבריול לדוגמא), אנחנו אוספים ידע כזה ומשתדלים ללמוד אותו.


 אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

התגובות מגיעות לדואר האלקטרוני שלי אוטומטית. אם אתם רוצים להגיב בפרטיות אז אפשר לשלוח לדואר aziz@post.tau.ac.il .
תגובות שנרשמות באתר מופיעות והן זמינות לכל גולש.
ניתן גם להשיג אותי בנייד 0522701654 .
גלישה מהנה..

שים לב: רק חברים בבלוג הזה יכולים לפרסם תגובה.